Srpen 2010

Fontána di Trevi

31. srpna 2010 v 10:52 | Just Liny* |  Kusovky
FdT
FdT
Fontána

Fotky nemají dobrou kvalitu protože, můj foťák při nočním režimu fotí strašně dlouho a tam to nebylo o co opřít...

Zahlcení fotkama? ještě to neksončilo zlatíčka xD

30. srpna 2010 v 17:00 | Just Liny* |  Moje kecy
Hej pokud vás nebaví pořád se jen dívat na fotky co jsem nafotila v Itálii tak je právě čas to sem napsat xD a spolu s tím napište co by jste tu rádi viděli znovu :) má rozpracovat zase nějaký projekt podobnej jako Tuning mobilu nebo něco na ten způsob?

vrabčáci ve vodě
Omlouvám se že je tady ta fotka v tak krátkém období znovu ale já ji prostě miluju xDxDxD


8. kapitola - Mami?...

30. srpna 2010 v 1:04 | Just Liny* |  Když instinkt přikáže...
Harry Potter, patnáctiletý chlapec právě vyšel ze společenské místnosit. Blížila se hodina jeho schůzky s Brumbálem a on to měl k ředitelně ještě dleko. Zrychlil tempo. Prázdnými chodbami Bradavického hradu se ozývaly ozvěny jeho kroků. Vládlo zde až děsivé ticho, protože většina jeho spolužáků bylo právě ve svých společenských místnostech. Čím více se blížil ředitelně, tím více měl pocit, že něco nemá, že mu něco chybí. Když došel ke kamenému chrliči, pleskl se rukou do čela. No ovšem, nemá heslo. Jak na to jen mohl zapomenout. A jak mu mohl ředitel zapomenout heslo poslat? Harry se bezradně rozhlédl kolem.
"Bez hesla mě dovnitř nepustíš že?" promluvil na Chrlič.
"Uhodl jsi"
Harry přikývl. Zkusit to musel. Ještě několik minut jen tak postával před sochou, ale potom se rozhodl vráti do společenské místnosti a poslat Brumbálovi vzkaz. Už se otáčel, když se na konci chodby oběvil starý muž ve stříbrno-šedém hábitu. Harry se zastavil. Když k němu ředitel školdy došel, vypadal potěšeně.
"Dobrý večer Harry, omlouvám se, že jsem ti zapoměl poslat heslo"
"To je v pořádku," kývl hlavou Harry, "vám také dobrý večer pane profesore"
"Kahanga-hanga" pronesl Brumbál a chrlič odskočil stranou, a tím uvolnil schodiště vedoucí do ředitelny.
"Kahanga-hanga?" zarazil se Harry, "nebylo vaším oblíbeným zvykem dávat heslo podle různých sladkostí?"
"Ano Harry a právě toho jsi si nevšiml pouze ty, ale také plno dalších lidí, takže pokud se chtěl někdo dostat do mé pracovny, stačlo, aby si na chvíli našel čas a vyjmenovával různé pochoutky před tímto chrličem, proto myslím že kahanga-hanga je jako heslo mnohem účinější než třeba červené pendreky"
"To jistě ano. Znamená to něco indiánsky?"
"Ne Harry," Brumbál se uchechtl, "kahanga-hanga je z Finštiny a znamená to báječná"
Harry v sobě zmobilizoval veškeré síly aby se nerozesmál. Připadalo mu to nezdvořilé a tak raději pouze přikývl a vydal se za ředitelem po schodech nahoru.
Když došli až na vrcholek schodiště k velkým dvěřím, ředitel udělal jedu opravdu zvláštní věc. Zaklepal než vstoupil. Otevřel dveře a vešel dovnitř. V místosti byla jedna osoba. Harry na ni s úžasem pohlédl a ona se podívala na něj. Měla zrzavé vlasy a zelené oči. Harryho oči.
"Harry dovol abych ti představil Lily Potterovou, rozenou Evansovou, tvoji maminku"
"Mami..." Hlesl chlapec s jizvou na čele. Na víc se nezmohl.


Když se otevřely dveře, večel ředitel a za ním černovlasý chlapec. Podívala jsem se na něj a něco v mém srdci zapadlo na své místo. Harry se na mě podíval a moje oči se střetly s jeho. Měly přesně stejný tvar a barvu jako moje.
"Harry dovol abych ti představil Lily Potterovou, rozenou Evansovou, tvoji maminku"
"Mami" hlesl Harry.
"Harry" zašeptala jsem já a udělala jsem krok směrem k němu.
"Maminko" vrhl se mi do náruči jako malý chlapec. Objala jsem ho jak nejvroucněji jsem dokázala. Je to můj Harry, můj syn. Konečně. Po tolika letech.
"Maminko" zašeptal znovu. Oči se mi zalily slzami. Byli si tak podobní. James a Harry. Jako by mu z oka vypadl. Samozřejmě až na ty oči. Ty má po mě. Matka a syn konečně spolu. Tak jak to má být. Po mnoha nekonečných momentech mě Harry pustil a pohlédl na Brumbála.
"Jak se to..." v jeho hlasu zněla otázka.
"Harry zdá se, že na tebe i na tvoji maminku působí ochrané kouzlo od tvého táty, Jamese"
"A kde celou tu dobu..."
"To by ti mohla povědět sama nemyslíš?" usmál se Brumbál.
"Mami?" Podíval se na mě Harry.
"Kde jsi celou dobu byla?"
"Mimo civilizaci, hned jak Voldemort vyslal kledbu která mě minula a zasáhla tebe jsem se přemýstila pryč v domění že všechno je straceno a potom jsem, nevím jak se to stalo, upadla do zapomění."
Harry přikývl. Bubu se muset snažit být mu dobrou matkou.
"Já nemám moc co vyprávět, Harry, povídej mi spíš ty, o tvých kamarádech a jak se ti líbí v Bradavicích a všechny ty neuvěřitelné zážitky o kterých mi už vyprávěl Albus se Severusem"
"Severusem? Jakým Severusem?"
"Severus Snape, Harry, tvůj učitel lektvarů" pousmál se Brumbál.
"Snape tě viděl dřív než já? A vyprá věl ti o mě? Jak ti o mě mohl vyprávět? Snape mě nesnáší!"
Ta slova Harry plivl jako jed. Obzvláš zahořklý, když vyslovoval Sevovo jméno.
"Harry, Severus je můj velmi dobrý přítela nemyslím si že by tě nesnášel a popravdě mi toho ani moc o tobě nepověděl."
"Snape, přítel..." zabručel Harry.
"Už to nech být" usmála jsem se na něj, "raději mi pověz o svých kamarádech. A slyšela jsem, že jsi výbosný ve famfrpálu..."
A tak se Harry ponořil do dlouhého vyprávění které Lily poslouchala se zatajeným dechem. Obzvláš, když popisoval jak získal Kámen mudrců, porazil Baziliška, zahnal mozkomory a sledoval jak znovu ožívá Voldemort.

S mými nejskvělejšímy brášky

29. srpna 2010 v 15:00 | Just Liny* |  Moje fotky
No teda dva z nich jsou bratranci, ale vyrůstáme spolu stejně jako s Robinkem (bráchou) takže je všechny miluju stejně.

S Bořínkem
V Římě u kolosea (v pozadí je jakejsi oblouk slávy)

Liny, Bobo, Přema
Bořínek, Přemeček, Linduška (to jsou moji bratranci)

All familly
Můj bratříček Robinek --> bratranec Bořínek --> Bratranec/brácha? můj nejlepší kámoš xD Přemek a to co trčí nad nima jsem... počkejte si... a určitě neuhodnete že jsem to já xD

V Pompejích

29. srpna 2010 v 12:28 | Just Liny* |  Moje fotky
Fotil strejda xD (maniak do foťáků a všeho kolem nich)

Lindulka

Liny*

Lindula

Která je nejlepší?

Profilový ikonky (hodí se to na icq)

28. srpna 2010 v 16:00 | Just Liny* |  drobná grafika
Sem tam si hraju s grafikou a tohle je strááášně jednoduché a mě se to strááášně líbí xD musím vám to sem dát a používejte to jak chcete protože to jsou vlastně placky z ww.himym-online.info

wooo
pac man
true story
fuck

Benátky poprvé

28. srpna 2010 v 12:00 | Just Liny* |  Kusovky
prádlo
loďky

gondola

Omlouvám se že vás zahlcuju fotkami xD ale komentujete to nejvíc Ox)

7. Kapitola - Ráno onoho dne

28. srpna 2010 v 0:49 | Just Liny* |  Když instinkt přikáže...
Ráno onoho dne se milá Lily probudila velice časně, v noci skoro nezamhouřila oči a proto nebylo divu že byla velice nevyspalá, ač čilá a nedočkavá. Albus si všiml její únavy a doporučil jí ať se ještě trošku prospí, ale Lily nemohla spát. Dnes přece konečně uvidí Harryho.

Toho rána se Harry probudil s nadšenou náladou. Ještě dlouho v noci přemýšlel proč ho ředitel yve k němu, ale na nic nepřišel. Nic méně se nemohl dočkat. Něco v jeho srdci mu naznačovalo, že to bude zlomové a dokonalé. Vyskočil a rychle se oblékl, probudil Rona a společně seběhli do společenské místnosti, kde na ně už čekala Hermióna a společně se vydali na snídani.
"Harry přemýšlela jsem, proč tě Brumbál..."
"Jo já taky, a na co jsi přišla?"
"No Harry nenapadlo tě, že ti třeba Brumbál chce někoho představit?"
"Napadlo, ale přijde mi to nepravděpodobné, koho by mi mohl ještě představit?"
"Například nějakého hodně důležitého člena řádu."
"Ale Hermiono, nepřipadá ti spíš pravděpodobné, že chce Brumbál naučit Harryho něco z Nitrobrany" vložil se do toho Ron.
"Teda, Rone, to mě nenapadlo. Asi míš pravdu, to bude ono."
"Hmmm" zabručel Harry a najednou se na večerní schůzku s ředitelem těšil podstatně míň.

Stejného dne velmi brzo ráno se probudil i Severus Snape s velmi nervózní náladou. Měl v plánu pokusit se usmířit s Lily ještě než jí o něm Harry nevypráví plno nepěkných věcí. Hned se dal do přípravy lektvaru a dal si obzvláště záležet aby do něj nenápadně přimýchal pár ingrediencí pro dobrou náladu. Lily Evansová, jeho jediná, celoživotní láska mezitím snídala v ředitelově pracovně. Byla sama, protože Brumbál už zase někam zmizel. Právě přemýšlela jestli je Harry Jamesovi hodně podobný, když na okno zaklepala sova. Lily střelhbitě vyskočila a otevřela okno. Sova jí nastavila nožku a když jí Lily dopis odvázala, špa se občerstvit Lilynou snídaní. Ta mezitím rozložila psaní a rychle přeletěla očima vzkaz.

Lily?
Opravdu jsi prežila? Nemúžu tomu uvérit. Je to skvélé. A znamená to tedy že James...? Opravdu doufám že ano. Jste oba pozvaní ke mné do hlavního štábu Fénixova rádu. Téším se až té zase uvidím.
Tichošlápek
Lily smutně složila krátký vzkaz. Sirius doopravdy věří že přežil i James. Bude to pro něj hrozné znovu přijít o nejlepšího přítele. Hned rozvinula nový pergamen a dala se do psaní.

Tichošlápku,
moc mé mrzí že jsem v tobé vzbudila falešné nadéje, ale boužel ti musím oznámit, že James není živý. Zemrel, jak jisté víš, když se snažil mé a Harryho zachránit pred Voldemortem (Tz-víš-kým) nevím jak ho ted titulujete. A to se mu podarilo, já i Harry žijeme. Urcité by byl štastný kdyby to védél. Moc ráda prijedu k tobé do hlavního štábu. Moc se téším až té znovu uvidím. Ale budu se muset domluvit s Brumbálem, jak a kdy to bude možné.
PS: nejsem si jistá jestli tu sovu baví létat porád dokola tu samou cestu.
Lilz
Přivázala sově na nohu dopis a vyhodila ji z pracovny. Ještě ani neusedla ypět ke snídani, když se ozvalo zaklepání.
"Dále" broukla a zůstala stát. Dveře se otevřely a v nich stál Severus Snape.
"Krásné ráno Lily, jak jsi se vyspala?"
Lily si ho podezřele změřila. "Děkuji, dobře"
"Přinesl jsem ti další dávku lektvaru ještě před tím, než se uvidíš s Harrym aby měl čas zapůsobit a ty jsi se ještě trošku víc uzdravila, teda vypadáš výborně, ale rozumíš mi ne?"
"Nějak moc mluvíš Seve," usmála se Lily, "dej mi ten lektvar. Dnes se zdržíš déle?" zaptala se zatímco odzádkovávala lahvičku.
Jakmile mu řekla 'Seve' bylo jasné že je vše zase v pořádku.
"Ano, řekl jsem si, že ti budu alespoň chviličku dělat společnost"
"To je skvělé, děkuji. Musím se tě zeptat na tolik věcí... Nesedneš si?"
Severus se pousmál a posadil se. Už zase byla výřečná jako dříve, kdy jen oni dva trávili večery u jezera v Bradavicích. "Jen se ptej Lily"
"Tak za prvé. Jak dlouho už učíš v Bradavicích? Předpokládám, že učíš lektvary, vždycky jsi na ně byl nejlepší, mnohem lepší než já. Neuvěřitelně mě to tehdy vytáčelo" usmála se za závojem vzpomínek.
"Lily zpomal," přerušil ji s úsměvem, "na něco jsi se mě ptala vzpomínáš?"
"Ach, ano tak jak dlouho už učíš?"
"Čtrnáct let, přesně od doby, kdy jsem zjistil, že pán zla jde po tobě" připustil Severus
"A učíš lektvary?" zaptala se Lily, úmyslně dělala že přeslechla Snapovo doznání o neustálé náklonosti.
"Ano"
"Seve musíš mi povídat o Harrym, je stejně nadšený do učiva jako jsem byla já? A jde mu přeměňování stejně dobře jako Jamesovi? A lektvary jako mě? A jak létá na koštěti? Předpokládám, že úžasně...."
"Harry na školou vyloženě pohrdá, jeho přístup k učivu je odmítavý a v mojí hodině ještě nenamíchal jediný uspokojivý lektvar. V přeměňování nevím jak si vede, ale tuším, že ne nijak valně. Naopak musím uznat, že s koštětem si doopravdy rozumí."
Lily chvíli jen zaraženě mlčela. "Co to říkáš?"
"Pravdu. Tvůj syn dává všem jasně najevo kdo tady zneškodnil Pána zla už jako nemluvně"
"Ale? To není možné..."
"Hlavu vzhůru, Lily. Vzpomeň si jak se choval James v Harryho letech."
"Máš pravdu Seve. Určitě z toho vyrostě."
"Určitě. Ale teď už musím jít. I tak jdu pozdě na hodinu. Měj se." a zapadly za ním dveře.

Jamesi, lásko,
doslechla jsem se strašné véci. Harry je prý neskutečně namyšlený a sobecký a není ani nadaný ani snaživý. Alespon to tvrdí Severus, který se už zase chová jako můj starý kamarád. Harry je, podle něj doopravdy dobrý na létání na košténi. To má po tobě. Už se nemůžu dočkat až ho konecně uvidím na vlastní oči a konečně poznám. Sirus mě pozval k němu domů, do hlavního štábu Fénixova řádu. Urcitě se za ním zajedu podívat, jen to musím domluvit s Albusem. Sirius si myslel, že jsi taky živý, když se dozvěděl o mě. Bude ho moc bolet až zjistí pravdu. Miluji tě,
Jen tvá
Lilyan   

Mia Italia

27. srpna 2010 v 17:00 | Just Liny* |  Moje fotky
na pláži

na pláži 2

Na té poslední čučím jak největší pipka pod sluncem xDxD ale kámošce se líbí tak ji sem hodím... 

Váš názor?