1. kapitola....Otočil se.

23. května 2009 v 20:56 | LiNuNa |  Black story
Prošla kolem něj. Její vlasy ho díky proudu vzduchu šlehly přes obličej. Voněly vanilkou. Ona se ne něj ani nepodívala. Ani se na něj nepodívala. To se mu ještě u žádné holky nestalo. Zahalilo ji to tajemstvím, záhadou, mlhou nepřístupnosti. Otočil se za její záplavou vlasů.    
         
     Prorazil jsem dveře a James se téměř okamžitě v zachvatu smíchu zřítil ze sedačky. "Copak Tichošlápku?" ztřeštěně se hihňal "nechtěla ti dát?" Dosedl jsem na prázdnou sedačku vedle Remuse, který byl jako obvykle zahrabaný v knížce. Zavřel jsem oči a vybavila se mi záplava vanilky a blonďatých vlasů. " Rusalka" zašeptal jsem. Remus zvědavě vykoukl zpoza knihy. "Tichošlápku? Ty ses zamiloval?" V očích mu pobaveně hrálo, ale na tváři se snažil zachovat vážný výraz. "A nebo bych ji měl vidět" Pomalu se uklidnil James. "Ne" Otočil jsem se na Remuse "nezamiloval jsem se Náměsíčníku" James pobaveně vyprskl. "A ukážeš mi ji?"   
    "Si piš Dvanácteráku"   
       
   "Wow" uniklo mi, když kolem mě prošla podruhé. Vůně vanilky mě celého obklopila. Otočila se. Pohlédl jsem ji do očí. Byly temně hnědé, nádherně hluboké a hnědé. Usmál jsem. Zvedla obočí a šla dál. Tohle gesto ji z v mlze zahalené Rusalky povýšilo na vílu jezera zahalenou v tajemství nedotknutelnosti. Měl bych ji sledovat. Ale jak? Jak aby si mně nevšimla?... Pes ve vlaku? Ne! Moc nápadný. James? Radši ani nemyslet. Remus? Ten to pro mě neudělá. Peter? Uff tak to fakt ne. Tak jak ???......... už vím.
   
  Když vešel do kupéčka, James se na něj zkoumavě podíval a sekundu ta to vykřikl "Tak jsi ji nakonec dostal co?" 
  Dosedl jsem vedle Remuse "Ne Dvanácteráku, to se nemůžu jen tak radovat?" 
  "Ale jo jo to víš že mužeš" nebezpečně mu blýsklo v očich "jdem za holkama?" 
  "Jasně" 
   
  Zajel jsem jí rukou do vlasů. Byly hnědé a voněly kokosem, ne vanilkou, kokosem. Rusalka byla krásnější. Jeho Rusalka byla nedotčená a nedostižitelná. "Je všechno v pořádku?" zeptala se Klaudie Networdová. Políbil jsem ji. Je jednoduši ucpat jí pusu než další jednorázové naivce vysvětlovat na co jsem myslel. Ještě nikdy jsem neporovnával aktuální jednorázovku s ještě neprozkoumaným zbožím, s někým Blackem neposkvrněným. 
   
  "Mluv" zakřičel jsem na holku, asi jedenáct, jasnej první ročník, nebo možná druhej. 
  "Jmenuje se" tvářila se vyděšeně "Jmenuje se..." 
  "Jak" asi jsem rudý vzteky...
  "Jme.. jmenuje se" zakoktala se a utekla... 
  James se opět začal smát "Víš co Tichošlápku. Měl by ses jít vypat jsi vážně nesnesitelný" 
  "Dík za typ, Dvanácteráku" 
  "Jsi první den ve škole a už z tebe druháci šílí" 
  V tom do Nebelvírské společenské místnosti vešla zrzavá zelenooká dívka, James si prohrábl vlasy. "Zdravíčko Evansová" sjela ho opovržlivým pohledem "Co takhle rande Evansová?" 
  "Zmlkni Pottere" odkráčela směr skupinka holek 
  "Tak třeba příště" zavolal za ní James.
S pobaveným ušklebkem jsem ty dva sledoval. 
   
  Mihla se kolem mě. Nádherná vůně vanilky.... 
  Nádherná Rusalka. Zase, už zase se na mě ani nepodívala. Otočil jsem se za ní. Šla jinak než ostatní holky. Pohupovala boky, vlasy se jí houpaly v opačném směru. Nepřestávala se usmívat. Ohromeně jsem za ní hleděl. Vlasy boky úsměv. Vlasy, vlasy, boky, boky, úsměv, úsměv.


  "Chrooooooo psššššššššš" s trhnutím jsem se probudil. Zatracebej Červíček, ten si umí chrápání načasovat. Znovu jsem položil hlavu na polštář. 
  Vlasy, vlasy, boky, boky, úsměv, úsměv. 
  První holka o které se se mi zdá.... Když nepočítám Angelinu Jolie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 supersgirls supersgirls | Web | 4. května 2010 v 17:37 | Reagovat

ahoj budeš s komixem pokračovat moc ráda si ho čtu

2 LiNuNa LiNuNa | Web | 4. května 2010 v 20:57 | Reagovat

Děkuju :) v Blackstory určitě pokračuju :) i když jen pomalu :) ale tvůj komentář mě povzbudil :) v nejbližších dnech čekej další díl :)

3 Mary-Ane Mary-Ane | Web | 8. června 2010 v 16:58 | Reagovat

Je to pěkný, sice asi taková Mary Sue, ale to nic... a ten konec o Angelině... ta byla trochu později:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama